captainjerkface:agentsunfish:lakasouso:firehouselight:lilgarre:wilderebellion:lifelike81:big-green-s
captainjerkface:agentsunfish:lakasouso:firehouselight:lilgarre:wilderebellion:lifelike81:big-green-style:pantsareunwelcome:Flooring that only costs about $1.44 per square foot.Totally doing this when I get a housei want to do this in my bathroom!And people judge me when I pick up discarded pennies! TAKE THAT.That’s kind of brilliantmeh.. wait WHAT HOLY SHIT THAS SO COOLso this is why erika collects pennies.INDEEDIT SHALL BE MY FUTURE FLOOR TILENo, no, your calculations are all wrong. This floor, as they’re doing it, would be disgusting. It would be impossible to clean. To do this properly, you need to pour a transparent resin over the pennies after they’re laid in place. It’s the resin that costs all the money here; it’s a LOT more expensive than $1.44/squ ft. -- source link